usasse1

Saame tuttavaks, mina olen Henry!

Ma sündisin Kalifornias Oaklandi linnas ja omandasin sünnijärgselt koheselt nii Eesti kui USA kodakondsuse. Eesti põhiseaduse järgi on Eesti kodanikud need, kellel on vähemalt üks vanematest eestlane ja minu mõlemad vanemad on eestlased. USA seaduse järgi on USA kodanikud need, kes sünnivad USAs. Mu isa õppis sel ajal University of California ülikoolis magistritudengina ja mõlemad vanemad elasid mõnda aega USAs. Kui ma olin umbes seitsme kuune, rändas minu pere tagasi koju Tallinnasse.

Ma kasvasin üles Nõmmel ja käisin 1.-12. klassini Tallina 21. Koolis. Bakalaureuse omandasin rahvusvahelise õiguse erialal Londonist Kingston Universityst 2014. aastal. Pärast lõpetamist otsustasin oma USA passi lõpuks kasutada ja Ameerikat avastama minna. Leidsin Facebookist oma kauge sugulase Kalifornias, kes pakkus lahkelt mulle oma diivanit. 2014. aasta suvel alustasin oma Ameerika seiklust San Francisco lahe piirkonnas. Töötasin lühikest aega Cox & Kings Global Services firmas, kes oli India konsulaadi kontraktor ja meie töö oli India viisaavalduste menetlus. Pärast seda olin poolteist aastat Google peakontori linnakus Mountain View linnas audio ja video kvaliteedikontrolli meeskonnas (kes oleks osanud uskuda, et eestikeeleoskus kellelegi USAs aitab tööd saada).

USA immigratsioonisüsteemis hakkasin tööle 2017. aasta jaanuaris, kui sain Alaskal juristi abi (paralegal) positsiooni. Elasime kaks aastat Alaskal, kui mu abikaasa õppis sealses ülikoolis. 2018. aastal lõpetasin online magistriõppe õiguse erialal. 2019. aastal lõpetas mu abikaasa oma õpingud Alaskal ja me kolisime Arizonasse, et mina saaksin omandada doktorikraadi University of Arizona õigusinstituudis (James E. Rogers College of Law). Lõpetasin õpingud 2020. aasta maikuus, läbisin advokatuurieksami ja sain oma juristi litsentsi Arizona osariigis 1. juulil 2020.

Tänaseks olen aitanud sadadel klientidel omandada USA kodakondsust, alalist elamisluba (green card) või ajutist viisat. Hiljuti avasin Arizonas oma advokaadibüroo Lindpere Legal. Usasse.ee lehega loodan pakkuda eestlastele kasulikku infot USA immigratsioonisüsteemi kohta ja loodetavasti ka leida omale kliente.

Kui sa oled huvitatud USAs töötamisest, siis palun loe minu blogipostitusi siit. Tagasiside ja tulevaste blogipostituste ideed on teretulnud. Kirjuta mulle oma mõtteid siin. Ja kui sa sooviksid professionaalset abi, siis võid minuga tasulise konsultatsiooni broneerida siin.