USCIS Kodakondsusintervjuu

Kiire ülevaade USA kodakondsuse taotlemise protsessist. Täpsemalt räägin sellest, mis juhtub USCIS kontoris intervjuul. Kontrollitakse teie IDd, võtke kaasa juhiluba ja green card. Samuti kontrollitakse teie keeleoskust natukene, lugemis- ja kirjutamisoskust, ning teadmisi USA ajaloost ja riigikorrast. Eksami küsimused on siin: https://www.uscis.gov/sites/default/files/document/questions-and-answers/100q.pdf

Kaugtöö

Mul on Eestis tööandja ja ma olen praegu USAs. Kas ma tohin oma Eesti töö alles jätta? Kui sa oled siin ESTAga, tudengiviisaga, või mõne muu viisaga, mis ei ole mõeldud töötamiseks, siis ei tohi. Isegi kui palk käib Eesti kontole, ei tohi. Kui te ootate alles oma rohelist kaarti ja te pole veel tööluba …

Kaugtöö Loe edasi

Kanep ja Immigratsioon

Kui teile keegi ütleb, et USAs on kanep legaliseeritud, siis neil on ainult osaliselt õigus. Enamus inimesed ei mõista USA õigussüsteemi nüansse. Tegelikult on osariikide ja föderaalvalitsuse seadused konfliktis ja välismaalastel võib kanepi tarvitamise tõttu tekkida jamasid viisade või elamislubade saamisega. Kui te pole juba naturaliseeritud või sündinud USA kodanik, siis hoidke kanepist eemale!

Rohelise kaardiga kaasnevad kohustused

Mida see siis tähendab, et teil on nüüd lawful permanent residence ehk alaline elamisluba? See tähendab, et te peate SIIN ALALISELT ELAMA. S.t. kui ära kolite või lahkute riigist nii kauaks, et valitsusele näib, et olete ära kolinud, siis võib elamisloast ilma jääda. Igast aastast tuleb vähemalt pool aastat ehk 6 kuud elada USAs. Kui …

Rohelise kaardiga kaasnevad kohustused Loe edasi

Eestlased ja Topeltkodakondsus

Topeltkodakondsus Eestlasel Enamus eestlased on omandanud Eesti kodakondsuse sünnilt ja nad võivad saada ka teiste riikide kodanikeks ilma Eesti passist loobumata, vaatamata sellele et Eesti seadus keelab mitme kodakondsuse omamist. Eesti Kodakondsuse seadus sätestab järgnevalt: § 1.  Eesti kodanik   (1) Eesti kodanik on isik, kes käesoleva seaduse jõustumisel on Eesti kodakondsuses, samuti isik, kes …

Eestlased ja Topeltkodakondsus Loe edasi

E-2 Viisa Investorile / Ettevõtjale

USAsse ettevõtjaks! Eesti kodanikul on võimalik minna Ameerikasse tööle, kui ta investeerib piisava summa Ameerikas kas olemasoleva firma ostmiseks või uue firma algatuseks. E-2 Investor Viisa lubab teil siseneda USAsse, et teie ostetud või püsti pandud ettevõtet juhtida ja kasvatada. E-2 Investor Viisa eelised: Ei ole vaja Ameerikast leida tööandjat, kes teile viisat sponsoreeriks Viisat …

E-2 Viisa Investorile / Ettevõtjale Loe edasi

Mis on H-1B viisa?

Kui teie otsite võimalusi, et tulla Ameerikasse tööle või te olete USAs ettevõtja, siis võib teile see info abiks olla. H-1B viisat peab taotlema tööandja oma tulevasele töölisele. H-1B viisa on mõeldud erialalise töö (specialty occupation) jaoks. See tähendab, et töö tegemine peab nõudma teoreetiliste ja praktiliste teadmiste olemasolu ja minimaalselt bakalaureuse kraadi. Lihtsad näited: …

Mis on H-1B viisa? Loe edasi

Kuidas ma siis USAsse saan?

Tulevikus ma plaanin lisada erinevate viisakategooriate kohta palju rohkem infot, kuid alustuseks kirjutan lühidalt.  Kõige „lihtsam“ viis välismaalastel USAsse elama tulla on ameeriklasega abielludes, sest abielul baseeruvaid rohelisi kaarte on piiramatu hulk.  Seaduse järgi tohib paljusi teisi viisasid ja elamislube väljastada iga aasta piiratud arv, mis teeb näiteks töö kaudu rohelise kaardi saamise keerulisemaks.  Ainuüksi …

Kuidas ma siis USAsse saan? Loe edasi

USAs reisimine, elamine ja töötamine

Enamus eestlasi, kes USAs on käinud, on reisinud siia kasutades ESTA programmi.  ESTA ehk Visa Waiver Program kaudu saab põhimõtteliselt sama reisiloa kui B kategooria turistiviisa.  See tähendab, et reisija tohib USAs vabalt ringi liikuda ja raha kulutada, kuid ei tohi töötada ja raha teenida.  ESTAga reisides on lubatud jääda riiki 90 päevaks.  Kui saatkonnast …

USAs reisimine, elamine ja töötamine Loe edasi